Paindlik ärilaen unistuste elluviimiseks kuni 100 000€

Ärilaen on kiire ja soodne viis oma ettevõtte finantseerimiseks. Vastuse taotlusele saad juba samal tööpäeval!

Kas sul on suurepärane äriidee või projekt vajab kiiret rahastust tööga alustamiseks, kuid pole raha selle elluviimiseks? Ärilaen sobib suurepäraselt tegevuse alustamiseks või laiendamiseks. Laena Targalt lehelt leiad laenud, mis aitavad sul unistuse teoks teha.

  • 100€25 000€

Mis on ärilaen?

Ärilaen on ettevõttele mõeldud laen, mida saad kasutada oma äri edendamiseks. Soovi korral saad palgata lisatööjõudu, alustada uut suurt projekti või laiendada tegevuspinda.

Ärilaen ei sea juriidilise isiku tegevusalale ega kasumlikkusele rangeid nõudeid. Kõige tähtsam on see, et ettevõttel poleks võlgu ja aastaaruanded oleksid õigeaegselt esitatud. Lisaks sellele pole probleemiks ettevõtte lühike eluiga ja käibe puudumine. Laenu saate enda jaoks sobiva tagasimaksegraafiku alusel tagasi maksta.

Laen vaadatakse läbi tihti juba mõne tunniga. Võrdle Laenatargalt.ee veebilehel erinevaid ärilaene ning vali endale

Ärilaene on kahte tüüpi:

Tagatiseta ärilaen

Populaarseim neist on tagatiseta ärilaen, mida on võimalik leida peaaegu kõigist pankadest ja laenufirmadest. Laenusumma ulatub 1 000 kuni 20 000 euroni. Kuna sellise laenu saamiseks pole vajalik tagatise olemasolu, on ka summad väiksemad ning intressid mõnevõrra kõrgemad. Kindlasti ei tohi firmal olla maksehäireid ning vajalik on igati korrektne finantskäitumine.

Ärilaen tagatisega

Tagatisega ärilaen võimaldab võtta laenuks suuremapoolse summa kas kinnisvara tagatisel või käendusel. Tagatisega laenu eelised on suured summad ning pikem tagasimakseperiood. Väljastatakse kuni 500 000 € või isegi 1 000 000 euro suurusi laene. Tagatisena aktsepteeritakse nii käendus kui ka ettevõttele kuuluvat kinnisvara. Kui ettevõttel puudub vara, siis on võimalik juhatuseliikmel ka enda isiklik vara tagatiseks määrata.


Mis on ärilaenu saamise tingimused?

  • Maksu- ja tolliameti andmetel ei tohi ettevõttel ja juhatuse liikmetel olla maksehäireid ega kehtivat maksuvõlga.
  • Laenu saavad meie lehel välja toodud pakkumistega taotleda peaaegu kõik eestis registreeritud ettevõtjad.
  • Üldiselt soovitakse näha ka viimase kvartali bilanssi ja kasumiaruannet.
  • Suurema laenusumma taotlemisel võivad mõned võlausaldajad küsida ka äriplaani (eriti start-up ettevõtte puhul), et usaldust taotleja maksevõime vastu saavutada.
  • Laenu tagasimakseperiood on enamike laenupakkujate juures kuni 60 kuud ehk 5 aastat, kuid täpsed tingimused erinevad olenevalt krediidipakkujast ning ärilaenu tüübist.

Ärilaenu eelised

  • Tagatisega ärilaenu võtmisel on võimalik ettevõtte vara tagatis asendada juhatuse liikme käendusega.
  • Kui kasutad ära meie partnerite pakutavaid pakkumisi, saad olla kindel, et said endale just Eesti parima ettevõttele mõeldud laenu pakkumise.
  • Paindlik otstarve – saad laenu kasutada täpset nii nagu sinu firmas vajalik on. Kui tahad, saad laenu kasutada käibevarude juurde saamiseks, hooajaliste tööde teostamiseks või oma töötajatele palga maksmiseks. Valik on sinu ning keegi ei küsi ega sea sulle ette, kuidas raha kasutama pead.
  • Võid laenata ka vaba tagasimaksegraafiku alusel – see tähendab, et maksad ainult intresse ja põhimakseid igal võimalusel. See valik on eriti hea, kui oled seotud näiteks riigihankega ja vajad raha töö teostamiseks, kuid tulu ei saa te tehtud tööst paar kuud.

Ärilaenu kalkulaator

Meie lehel saad leida omale kõige soodsamate tingimustega laenupakkumise äri edendamiseks. Vali slideril laenusumma ja tulemuste lehel ootavad sind kõige magusamad pakkumised, mis täna Eestis saadaval on.


Ärilaenud käendusega

Suurema laenusumma laenu taotlemisel on osade laenuandjatega vajalik ka juba käenduse määramine, ehk teisisõnu on vajalik kinnisvara või ettevõtte vara tagatiseks määramine.


Ärilaenud kinnisvara tagatisel

Kinnisvara tagatisega ärilaenu puhul saad ise otsustada, kuidas ja milleks laenuraha kulutad. Olgu selleks ettevõtte asutamine, selle reklaamimine, kinnisvara ostmine, remont, seadmete ostmine või muude soovide ja unistuste täitmine. Võrreldes paljude muude laenudega, näiteks väikelaenuga, on tagatisega ärilaenu intress tunduvalt madalam.


Mida tasub jälgida ärilaenu taotlemisel

Eelkõige tasub jälgida, kui suur on krediidi kulukuse määr. Kinnisvaralaenude puhul võib lisanduda ka lepingutasu, mis on reeglina 1-2 protsenti laenusummast.


Ärilaenu intress

Eelkõige tuleb enda jaoks selgeks teha milleks täpselt laenu võtta soovid ning milline on see tagasimaksete summa (koos intressiga), mida saad oma ettevõttele lubada. Kui suurt summat vaja läheb, milline laenusumma oleks tagasimaksete (osamaksete) tegemiseks jätkusuutlik? Arvestades ettevõtte käivet, kas sul kulub raha tagastamiseks 1 aasta või kuni 5 aastat? Kas oled valmis ka kümnete aastate pärast iga kuu osamakseid tagastama?

Ärilaenu pakuvad palju laenuandjad. Mõni neist käitleb ärilaenu sarnaselt väikelaenuna, teised aga väga spetsiifilise laenuna, näiteks suurpangad. Erinevate laenuandjate aastane intressimäär jääb tüüpiliselt 10-15% vahele. Tagasimakse periood on tagatiseta ärilaenu puhul tihti 6 kuud kuni 5 aastat, samas tagatisega laenu puhul võib see olla ka kuni 15 aastat või enamgi.


Ärilaen vara soetamiseks

Äritegevuses juhtub olukordi, millal on vaja projekti täide viimiseks soetada kallis tehnika/tööriist/töövahend, mille jaoks ei pruugi alati vabasi vahendeid firma pangakontol olla. Sellisel juhul teades, et tegevus on kindlasti kasumlik, siis ei tohiks olla kõhklust finantsteenuse pakkuja poole pöördumisel rahalise abi saamiseks.


Ärilaen projekti teostamiseks

Projekti teostamiseks vajaliku raha hankimine töövahendite või isegi töötajatele/allhankijatele tasu maksmiseks on populaarne valik, sest olenevalt projektist võivad tekkida ootamatud rahalised väljakutsed kõikidel.


Ärilaen ettevõtetele riigihankega toimetulekuks

See valik on eriti hea, kui oled seotud näiteks riigihankega ja vajad raha töö teostamiseks, kuid tulu ei saa tehtud töö eest veel mitu kuud. Võid laenata ka vaba tagasimakse graafiku alusel, mis tähendab, et maksad ainult intresse ja põhimakseid igal võimalusel.


Ärilaenu krediidi kulukuse määr

Iga laen on finantskohustus! Enne laenulepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja pea nõu asjatundjaga.


Ärilaenu näide: 500€ laenamisel 1 kuuks, kui fikseeritud intressimäär on 12% ja lepingutasu 0€, on krediidi kulukuse määr 12,87% ja tagasimaksete summa 505 €.