Etoro arvustus ja ülevaade

eToro on rahvusvaheline kauplemisplatvorm, mida kasutab tänaseks üle 20 miljoni inimese 140 erinevast riigist. Firma asutati 2007. aastal Iisraelis ning pakub tänaseks mitmeid investeerimisvõimalusi nii alustavatele kauplejatele kui ka kogenud professionaalidele.

Ettevõte kogus tänu lihtsale ülesehitusele, kasutajasõbalikule süsteemile ning madalatele teenustasudele kiiresti populaarsust.

Alguses oli eToro vaid FOREX kauplemise ehk valuutakauplemise platvorm. Tänaseks on eToro kasutajatel võimalik lisaks valuutaturule ka investeerida aktsiatesse ning katsuda õnne krüptorahaga kauplemisel.

Erinevalt teistest platvormidest võimaldab eToro oma kasutajatel kopeerida professionaalsete investorite tehinguid. See on eriti hea uudis just alustavatele investeerijatele. Ka registreetumine ei saaks enam lihtsam olla – eToro keskkonda saab sisse logida ka Facebookiga.

Kuidas eToro töötab?

eToro põhimõte on lihtne – kasutajatel on võimalus teha tehinguid erinevate finantsvaradega ning läbi selle hinnamuutustelt raha teenida.

Näiteks saad osta mõne ettevõtte aktsiaid lootes, et tulevikus aktsia hind tõuseb. Juhul, kui hind tõepoolest tõusebki üle hinna, millega aktsia ostsid, hakkad teenima kasumit. Oma aktsia võid müüa maha, millal iganes soovid, saades hinnavahest kätte kasumi.

Mis on CFD kauplemine?

CFD-kauplemine on meetod, mille puhul üksikinvestor sõlmib lepingu CFD maakleriga, selle asemel et osta alusvara otse. CFD tuleneb inglisekeelsetest sõnadest contract for difference, mida saab eesti keeles kutsuda “erinevuslepinguks”.

CFD-dega saad panustada nii alusvara hinna langusele kui tõusule. Pea meeles, et tegu on hinnavahelepinguga, mis tähendab, et klient ei saa ei osakuid ega hääleõigust.

eToro ongi eelmainitud maakler, kes vahendab tehinguid. See tähendab, et sa ei pea ostma välja tervet aktsiat, vaid saad soetada ka väikese osa.

eToro kauplemisplatvormi tingimused

eToro on maailmas tunnustatud ning laineid löönud platvorm. Firma on litsentseeritud Küprosel ning sel on kasutajaid üle kogu planeedi.

Platvorm on inglisekeelne ning arveldus käib USA dollarites. Samas võtab eToro vastu ka eestlaseid, seega kui valdad inglise keelt, ei tohiks kauplemisplatvormi rahvusvahelisus sulle takistuseks olla.

Konto avamine on lihtne ning seda saab teha interneti vahendusel. Kui oled esitanud kogu nõutava informatsiooni, tuleb sinu identiteet kinnitada, mis võib aega võtta mitu päeva ning seega tuleb varuda kannatust.

eToro hinnad ja tasud

eToro ei ole kehtestanud kauplemise komisjonitasu. Ka konto avamine on tasuta, see on lihtne ja kiire. Esimese investeeringu korral on minimaalne sissemakse 50 dollarit ning väljamakse 30 dollarit. Väljamakse juures pead arvestama fikseeritud tasuga, milleks on 5 dollarit. Seega:

 • konto avamine – tasuta
 • kauplemise komisjonitasu – 0 USD
 • minimaalne esimene sissemakse – 50 USD
 • minimaalne väljamakse – 30 USD
 • väljamaksetasu – 5 USD

eToro platvormi plussid ja miinused

Kuigi eToro on uuenduslik platvorm, mis erineb paljudest teistest sotsiaalse kaubanduse platvormidest, pole see veatu. Vaatame üle eToro kauplemisplatvormi head ja vead.

Plussid

 • eTorost leiad üle 2500 erineva aktsia, 45 erinevat krüptovaluutat, ETF-id, indeksid, valuutad ja väärvarad nagu metallid puuvill, õli, kakao jne.
 • eToro veebisait on lihtsasti navigeeritav ja kasutajasõbralik. Lisaks sellele on olemas ka eToro mobiilirakendus, mis on saadaval nii iOS-i kui ka Androidi kasutajatele.
 • Sotsiaalne kauplemine ehk copy trading – võimalus kopeerida professionaalsete kauplejate strateegiaid.
 • Madal miinimaalnõue konto rahastamiseks, mis julgustab algajaid investoreid keskkonnaga ühinema.
 • eToro Academy pakub õppimisvõimalusi ning juhendeid teemadel, kuidas investeerida, mis on investeerimise ja kauplemise vahe, mis on krüptovaluuta ja palju muud.
 • Abivalmis klienditugi.
 • Saad eToro demokonto ja virtuaalse porfelliga investeerimist harjutada. Läbi selle saad koguda julgust ja harjutada strateegiaid ilma riske võtmata.

Miinused

 • Raha väljamaksmine ei ole tasuta (5 USA dollarit).
 • Kauplemine võib tekitada sõltuvust ning seega on suurem risk raha kaotada.
 • Platvormil on piiratud arv keeli ning seega, kui sa ei valda näiteks inglise, vene või soome keelt, tekib sul raskusi.

Millega on eToros võimalik kaubelda?

eToro on täisfunktsionaalne kauplemisplatvorm, mis tähendab, et võimalik on kaubelda peaaegu kõikide vahenditega, mis olemas on.

Aktsiad

eToro platvormil on võimalik kaubelda komisjonitasuta. Kuigi see ei pruugi esialgu olulisena kõlada, olgu öeldud, et see on teiste konkureerivate kaubandusplatvormidega võrreldes suur eelis.

0-protsendiline vahendustasu tähendab, et eToro või võta tehingutelt lisatasu. Samuti ei pea sa muretsema haldustasude ega mingite muude kulude pärast, mis sööksid sinu rahakotist eurosid. 0% vahendustasu rakendub sisuliselt kõigile aktsiatele (välja arvatud CFD-dele). eToro ei piira seda, kui palju sa aktsiatega kaupled ning saad osta aktsiaid ka murdosa haaval.

Lisatasudeta saad oma aktsiaid hoida nii kaua kui soovid. Samuti maksab eToro dividende. Kui ostad ettevõtte aktsiaid, saad vastavalt nende hulgale ka dividende.

ETF-id

Lühend ETF pärineb inglisekeelsetest sõnadest Exchange Traded Fund. Eesti keeles võiksime selle kohta öelda “börsil kaubeldav fond” ehk investeerimisfond. ETF-idesse investeerimine on kogunud kuulsust oma madala riskitaseme poolest, tänu millele on see populaarne inverteerimisvalik.

eToros saad börsil kaubeldavaid fonde osta ja müüa. Kokku on eToros võimalik kaubelda 264 ETF-iga. Kogu kauplemiskogemus on tehtud väga kasutajasõbralikuks: tuleb vaid luua konto, kanda sellele raha ning seejärel valida soovitud ETF, mida tahad osta või müüa. Rohkem infot saad eToro ETF-ide kohta siit.

Valuutad

Valuutaturg on üks suurimaid ülemaailmseid turge. Samas on tegemist ka ühe kõige ebastabiilsema turuga. Valuutakauplemine sobib üldjuhul kõrge riskitaluvusega kauplejatele, sest nagu mainitud, on tegemist dünaamilise ja pidevalt muutuva turuga, mida mõjutab nii inflatsioon, keskpankade kehtestatud intressimäärad kui ka muud majandusnäitajad. Seetõttu on valuutaturul kaubeldes oluline jälgida uudiseid ja ülemaailmseid sündmusi.

eToro kaubavahetusplatvormil on saadaval 49 erinevat valuutavõimalust. Valuutad esinavad paarikaupa, näiteks EUR / USD, AUD / GBP või GBP / USD.

Indeksid

Indeksid on hea viis investeerida aktsiaturu üldisesse liikumisse, võimaldades oma riskipositsiooni oma äranägemise järgi hallata. eTorost leiad 13 indeksit, seal hulgas S&P500, China50, EUSTX50 ja USDOLLAR.

Tarbekaubad ja muud väärtvarad

Tarbekaubad on ühed vanimad kaubeldavad väärtused. Erinevalt teistest mainitud väärtustest, on tarbekaupadel reaalne füüsiline kuju. Mainitud kaupade alla kuuluvad näiteks nafta, gaas ning väärismetallid nagu plaatina, kuld ja hõbe.

Väärtvarade hindu mõjutavad erinevad tegurid, näiteks nõudlus ja globaalsed majanduslikud sündmused. Kui tahad eToros väärtvaradega kaubelda, ei pea sa füüsiliselt vastavat kaupa ostma, sest kõik toimub CFD-de ehk hinnavahelepingute kaudu.

Krüptovaluutad

Krüptoraha on virtuaalne valuuta. Erinevalt klassikalisest rahast pole sel füüsilist vormi. Krüptovaluutade kõige tähtsam omadus ning põhjus, miks need tavalisest rahast niivõrd palju erinevad, seisneb valuutade detsentraliseerituses. See tähendab, et krüptovaluutadel pole kontrollvat keskvõimu: need on täiesti iseseisvad.

Krüptovaluutasid saab osta erinevatel kauplamisplatvormidel, seal hulgas eTorol. Krüptorahasse investeerimine on riskantne, sest see turg kõigub arvatavasti rohkem ning kiiremini kui ükski teine. Paljud investorid kaotavad krüptosse investeerides raha. Tihtipeale on risk võtmist väärt, see jääb aga sinu enda otsustada.

eToro pakub oma kasutajatele pidevalt laienevat krüptorahade valikut. Investeerida saad kokku 45 münti, seal hulgas Bitcoini, Ethereumi, Litecoini, XRP-sse ja Bitcoin cashi.

eToro kauplemisplatvorm

eToro kauplemisplatvorm on üks lihtsamaid viise krüpto ostmiseks. Saad krüptoraha nii osta kui ka müüa, millal iganes soovid. Sissemakseid ja väljamakseid saad hõlpsalt teostada. Lisaks sellele saad end teiste krüptokauplejatega “ühendada” ning nende teguviisi kopeerida. Seda võimalust selgitame hiljem täpsemalt. Kauplemisplatvorm on mõeldud alustavatele kui kogenud investoritele.

eToroX krüptorahavahetus

eToroX on professionaalne reguleeritud krüptovahetusebörs, mis on mõeldud ettevõtetele ja korporatsioonidele. See on platvorm, kus kaubeldakse peamiselt stabiilsete müntidega.

eToroX on mõeldud profesionaalsetee kauplejatele, pakkudes kvaliteetseid investeerimisvõimalusi võimalusi korporatiivsetele ja institutsionaalsetele krõptokauplejatele.

eToro krüptorahakott

Krüptovaluuta rahakotid toimivad ühendusena digitaalse valuuta maailma. Digitaalse rahakoti abil saad erinevaid krüptovaluutasid saata ja vastu võtta. Olgu siinkohal mainitud, et krüptorahakott ei ole mõeldud digitaalsete valuutade hoiustamiseks.

eToro krüptorahakotiga saad:

 • saata erinevaid krüptovaluutasid, näiteks Bitcoini ja Ethereumi, teisele eToro krüptorahakoti kasutajale;
 • teiste (ehk mitte eToro) krüptorahakottide valuutasid saata ning vastu võtta;
 • vahetada üht krüptovaluutat teise vastu (näiteks Bitcoini Litecoini vastu).
 • eToro krüptorahakotil on mitu kõrgtasemelist turvafunktsiooni ning seda loetakse üheks turvalisemaks digitaalse valuuta rahakotiks.

Sotsiaalne kauplemine ehk CopyTrading

eToro võimaldab ka uudset CopyTrading süsteemi, mis tähendab, et saad kopeerida teiste tunnustatud kauplejate tehinguid. CopyTrading on eToro kõige populaarsem funktsioon. See võimaldab kasutajatel jälgida, kuidas käituvad professionaalsed kauplejad reaalajas. Nagu mainitud, saad endale meelepäraste investorite tehinguid ka kopeerida.

Selleks, et teiste tehinguid jäljendada, klõpsa vasakul küljeribal oleval nupul “Copy People”. Pärast seda näed sa niekirja teistest kauplejatest, kelle seast saad valida mõne eduka ning endale meelepärase kasutaja ning hakata päris otseses mõttes nende tehinguid kopeerima.

Kui otsustad mõnd teist kasutajat kopeerima hakata, teeb eToro platvorm sinu eest automaatselt neid tehinguid, mida sinu poolt kopeeritud kauplejagi.

Sobiva kopeeritava kaupleja leidmine pole eToro platvormil keeruline. Saad kauplejaid filtreerida nii asukoha, keskmise riskiskoori, instrumentide kui ka staatuse järgi. Neid investoreid, kelle konto pole eToros “verified”, ei tasu kopeerida, sest pole kindlalt teada, et tegemist on reaalse isikuga.

Teiste kasutajate kopeerimine ei maksa sulle midagi. Küll aga võidakse olenevalt sellest, millesse investeerid, sinult kauplemistasu ja/ või tehingutasude vahet võtta. Minimaalne summa teise kaupleja kopeerimiseks on 200 USA dollarit.

eToro populaarse investori programm võimaldab kogenud investoritel lisasissetulekut teenida. Sisuliselt võimaldab programm raha teenida selle pealt, kui teised kasutajad sinu kauplemistaktikaid platvormil kopeerivad.

Seega, kui oled aktiivne ja edukas kaupleja, saad kandideerida populaarse investori programmi. Pea meeles, et mitte kõik kasutajad, keda kopeeritakse, ei saa selle eest palka. Kuutasu saavad ainult need kasutajad, kes on osa eToro populaarse investori programmist. Heaks kiidetud kasutajatele makstakse tasu iga kuu 10. kuupäeval nende eToro kontole.

eToro pakub investeerimisplatvormi kasutajatele tasuta investeerimiskindlustust. Kaitse kehtib kuni 1 miljoni suurustele summadele ning selle jaoks ei pea eraldi registreeruma: see kantakse sinu kontole automaatselt. Investeerimiskindlustus tähendab, et kui eToro peaks minema pankrotti, on kasutajad kaitstud platvormipoolse kindlustuspoliisiga. Reaalseks kindlustuspakkujaks on firma nimega Lloyd’s of London, kes katab eToro maksejõuetusest tekkivad kahjud.

eToro demokonto ja eToro akadeemia

eToro panustab uute kauplejate investeerimisharidusse. Selleks on välja töötatud kaks programmi: eToro demokonto ja eToro akadeemia.

eToro demokontoga saad proovida kauplemist riskivabalt, enne kui päris rahadega investeerima ning kauplema hakkad. eToro annab sulle 100 000 dollari suuruse virtuaalse rahasumma, millega saad harjutada nii aktsiate, väärtkaupade kui ka krüptovaradega kauplemist. Lisaks saad harjutada erinevaid strateegiaid ning tänu CopyTrade võimalusele õppida kõige edukamatelt investoritelt. Demokontoga saad tutvuda kõikide eToro funktsioonidega, seal hulgas hallata oma virtuaalset portfelli, jälgida reaalajas iga instrumendi trende, katsetada erinevate riskitasemetega (Stop Loss ja Take Profitit) ja palju muud.

Läbi selle saad tutvuda erinevate turgudega ning endale sobivas tempos oma kauplemisoskusi lihvida ja harjutada. Kui oled reaalseks kauplemiseks valmis, saad seda teha vaid ühe klõpsuga. Selleks, et luua endale eToro demokonto, toimi järgmiselt:

 • Logi eToro platvosmile sisse või loo tasuta konto;
 • Selleks, et saada juurdepääs oma demokontole, vali oma kasutajanime alt menüüst “Virtual Profolio”;
 • Pärast seda saad reaalajas kauplemist harjutada, ilma et peaksid päriselt oma rahaga riskima.

eToro Veebikaubanduse Akadeemia sisaldab mitmeid videoid erinevatel teemadel, selleks et saaksid kauplemis- ja investeerimismaailmast parema ülevaate. Teemade hulgas on “investeerimise põhitõed”, “kauplemise põhitõed”, “krüpto põhitõed”, “eToro põhitõed”, “Kuidas kiiresti investeerimisega alustada”, “aktsiad”, “krüpto”, “investeerimine” ja “kauplemine”.

Pärast videote vaatamist võid oma edus kindlam olla, sest Akadeemia käib üle peaaegu kõikvõimalikud küsimused ja teemad, mida sul enne kauplema ja investeerima hakkamist on vaja teada.

Kellele on eToro mõeldud?

eToro sobib nii algajatele kui professionaalsetele investoritele. Instrumentide valik, millega kaubelda ning millesse investeerida saab, on lai, teenustasud on madalad ning platvorm on üleüldiselt mugav ning kasutajasõbralik.

eToro platvormi kasutamiseks ei pea sul olema varasemat investeerimis- või kauplemiskogemust. Kui kuskilt alustada, siis on eToro arvatavasti selleks parim koht. Lisaks lihtsasti navigeeritavale veebisaidile on eTorol ka mugav mobiilirakendus, kus saad müüa ja osta endale meelepäraseid varasid.

eToros alustamiseks on sul vaja kahte asja: inglise keele oskust ning vähemalt 50 USA dollari suurust algkapitali (saadaval on muuhulgas ka platvormi soomekeelne ja venekeelne versioon).

 1. Ava eToro platvormil endale konto – registreerumine ning konto omamine on ilma igasuguse tasuta ning ei tekita sulle mitte mingisuguseid kohustusi. Samas tasub meeles pidada, et eToro kehtestab sulle mitteaktiivse konto tasu, kui sa ei ole olnud 12 kuud platvormil aktiivne (juhul, kui su kontol on raha). Registreerumine ning konto omamine on tasuta ning ei maksa midagi.
 2. Kanna eToro kontole raha – pärast registreerumist, pead oma kontole lisama vahendeid, millega hakkad investeerima ja kauplema. Selleks mine nupule “Deposit funds”, vali makseviis ning sisesta soovitud summa. Makseid saad teha ka Eesti pangakaardiga ning lisaks veel erinevate e-rahakottide vahendusel või pangaülekandega.
 3. Vali vara, millesse soovid investeerida – nagu mainisime, saad eToros investeerida nii valuutadesse, krüptorahasse, aktsiatesse kui paljusse muusse. Nupust “Trade markets” näed kõiki oma valikuid. Kui oled otsustanud, millesse soovid investeerida, klõpsa nupul “Trade” ning saadki luua soovitud tehingu. Oma aktiivseid tehinguid näed, kui valid menüüst “Portfolio”.

Kokkuvõte

Mõneti võib eTorot vaadelda kui kiiksuga sotsiaalmeediaplatvormi. See on üks suur kommuun, kus lisaks investeerimisele ja kauplemisele on võimalik ka uudiseid kommenteerida, teisi õpetada, strateegiate üle arutada ning teiste kasutajatega oma mõtteid jagada. eTorot kutsutakse isegi kauplemismaailma Facebookiks, kuna platvorm on sedavõrd interaktiivne ja sotsiaalne.

Enne kauplema hakkamist tea järgmist: eToro pakub ka CFD kauplemise võimalust, mis on äärmiselt riskantne. 68% jaeinvestoritest kaotavad eToro platvormil CFD-dega kaubeldes raha. Seega on oluline enne kauplema hakkamist oma riske kalkuleerida ning läbi mõelda, kas oled valmis investeeritud raha kaotama.